Kupując tradycyjne domowe kubki na kawę, można kierować się upodobaniami względem kształtu, koloru, wzoru i wielkości. Termiczny kubek na kawę na wynos musi jednak spełniać sporo dodatkowych wymagań, by być użytecznym w drodze. A zatem jak wybrać idealny kubek termiczny na kawę, który posłuży na lata? Przekonaj się!

Praktyczny kubek na kawę termiczny – podstawowe cechy

Popularny kubek na kawę termiczny to naczynie o podłużnym kształcie, szerokości tradycyjnego kubka, z pokrywką. Warto jednak przyjrzeć mu się nieco uważniej, ponieważ od pozornie błahych cech zależy, czy kubek termiczny na kawę okaże się funkcjonalny właśnie w Twoim przypadku.

Oto wskazówki:

  • Kubek termiczny na kawę musi być ergonomiczny. Powinien dobrze leżeć w Twojej dłoni – tak, aby wypełniony kawą, czyli cięższy, pozostawał łatwy do utrzymania. Możesz wybrać kubek termiczny na kawę z uchem lub kubek termiczny z gumą antypoślizgową.
  • Termiczny kubek na kawę nie może być zbyt wysoki, jeśli planujesz nosić go w torebce lub małym plecaku, w których znajdują się również inne przedmioty.
  • Bardzo ważne jest, by kubek na wynos do kawy nie parzył dłoni.
  • Termiczny kubek na kawę zamykany musi być szczelny. Nie chcesz, by ulubiony napój rozlał się w torbie, a tym bardziej popatrzył Ci dłoń!
  • Zweryfikuj, jak długo kubek na wynos do kawy trzyma ciepło. Przykładowo model Melitta to idealny kubek na kawę do pracy – w ciągu godziny na pewno dojedziesz do biura.

Kubek termiczny na kawę do samochodu

Jeździsz swoim samochodem i to w nim pijasz poranną lub popołudniową kawę? Sprawdź, czy oglądany przez Ciebie kubek termiczny na kawę do samochodu zmieści się w uchwycie samochodowym. Zwróć też uwagę, czy termiczny kubek na kawę zamykany jest szczelny. Inaczej gwałtowne zahamowanie auta mogłoby doprowadzić do zalania Twojej dłoni bądź wnętrza samochodu gorącym napojem. Dobry kubek na kawę do samochodu to np. kubek Melitta.

Kubek na kawę na wynos do zmywarki

Koniecznie wybierz kubek termiczny na kawę, który jest łatwy do umycia w środku. Warto, by był to kubek termiczny do kawy możliwy do czyszczenia w zmywarce. Na tę cechę muszą zwrócić uwagę przede wszystkim osoby lubiące napoje kawowe z dodatkami: cukrem, mlekiem, syropami. Jeżeli kubek na kawę na wynos trafi do szafki z nawet małymi śladami po mleku, może zaśmierdnąć lub spleśnieć. Niestety kubki na kawę na wynos, w których pojawiła się pleśń, są do wywalenia – nie warto ryzykować zdrowia.

Wiesz już, jaki kubek na wynos do kawy wybierzesz? Koniecznie przetestuj, jak będą w nim smakowały nasze świeżo palone kawy świata!

Comiesięczna subskrypcja to świetny sposób na upewenienie się, że w Twoim domu nigdy nie zabraknie świeżo palonej, ulubionej kawy.