Festiwal Kawy Coffee Marathon odbywa się w ramach eventu organizowanego w Europie Środkowej. Dla mieszkańców miast, w których odbywa się Festiwal Kawy, to doskonała okazja, by stworzyć własny ranking ulubionych kawiarni. Turystów zaś przyciąga możliwość połączenia zwiedzania miasta z wzięciem udziału w ciekawym evencie. Nie zapominajmy także o osobach, które podczas zwiedzania skupiają się przede wszystkim na poznawaniu nowych smaków.

Kolejna edycja Łódź Coffe Marathon

Festiwal oparty jest na bardzo prostych zasadach. Wszystkie kawiarnie, bary czy restauracje chcące wziąć udział w festiwalu, zgłaszają się za pośrednictwem formularza internetowego. Jeśli chcemy wziąć udział w festiwalu, smakując kawy w poszczególnych lokalach, nie musimy rezerwować miejsc czy kupować biletów – festiwal nie jest biletowany. Mamy ochotę spróbować festiwalowej kawy? Po prostu idziemy do lokalu, który bierze udział w Coffee Marathon, zamawiamy, płacimy, pijemy kawę i upajamy się ponadprzeciętnymi smakami.

Rosnąca popularność Festiwalu Kawy Coffee Marathon

Coffee Marathon odbywa się we wszystkich dużych miastach w Polsce i Europie. Chociaż festiwal ten historię ma krótką, jesteśmy przekonani, że to dopiero początek wspaniałej tradycji, którą mieszkańcy miast i turyści już zdążyli pokochać. Dlaczego?

Przede wszystkim podczas festiwalu możemy skosztować pysznych kaw, najczęściej przygotowanych specjalnie na tę okazję. Każda edycja opiera się o temat przewodni – w jednej edycji były nim kontrasty. W ramach tego tematu przewodniego powstały pyszne kawy, które łączyły różnorodne walory smakowe – słodkie mango z kwaskowatym rabarbarem czy chałwę z malinami. Bariści łączyli także kontrastowe tekstury, temperatury, kolory czy aromaty. Ponadto do każdej kawy możemy zamówić deser, również skomponowany według tematyki przewodniej.

Kawy i desery, które na co dzień trudno znaleźć w odwiedzanych przez nas na co dzień kawiarniach, to nie jedyny atut Festiwalu Kawy. Smakoszy tego wyjątkowego napoju przyciągają także atrakcyjne ceny. Za festiwalową kawę płacimy bowiem 7zł, tyle samo kosztuje deser, a gdy decydujemy się na zestaw, płacimy jedynie 12zł!

Docenić należy także atmosferę, jaka panuje na Coffee Marathon. Chociaż wiosenna edycja Coffee Marathon już się odbyła, będziemy informować o kolejnych, zapraszając do odkrywania nowych smaków i do poznawania nowych, ciekawych ludzi.

Comiesięczna subskrypcja to świetny sposób na upewenienie się, że w Twoim domu nigdy nie zabraknie świeżo palonej, ulubionej kawy.