Swipe to the left

Blog o Kawie

Jak prawidłowo podawać kawę?

2 listopada 2018

Uwielbiasz, kiedy wszystko wokół Ciebie jest w idealnym porządku – również sposób podawania kawy? Dowiedz się, jak nie popełnić gafy nad filiżanką i zaskoczyć swoich gości ogromną wiedzą na temat kawowego savoir-vivre! Zacznij od prostego pytania…


Czytaj więcej Opublikowane w: Kawa

Jak wybrać domowy ekspres do kawy?

15 października 2018

Jak wybrać domowy ekspres do kawy?

W życiu każdego człowieka, pojawia się moment, kiedy decyduje się na zakup ekspresu do kawy. Hmmm… no może nie w życiu każdego, ale z pewnością w przypadku wielu osób. Szczególnie tych, które kochają kawę i chcą cieszyć się jeszcze lepszym smakiem czarnego napoju. Jeśli w Twojej głowie pojawiła się myśl o tym, aby kupić taki sprzęt, zacznij od zdobycia podstawowej wiedzy – jak wybrać domowy ekspres do kawy?

Nie tylko mleko i cuker... doskonałe dodatki do kawy!

2 października 2018

Nie tylko mleko i cukier... doskonałe dodatki do kawy!

Jedwabiście mleczna kawa? A może słodka? To zależy oczywiście od preferencji, nastroju i towarzystwa, w którym się znaleźliśmy. Jednak niezależnie od okoliczności, warto czasem dać się przekonać do eksperymentów i spróbować czegoś nieoczekiwanego... Czy znajdziemy w ten sposób nową, idealną kompozycję smaków? Być może... Pewne jest jednak, że lista doskonałych dodatków do kawy jest znacznie dłuższa niż mleko i cukier.

Za co kochamy kawę?

19 września 2018

Za co kochamy kawę?

Kawa to dla wielu z nas nieodłączny element codzienności – sięgamy po nią zaraz po przebudzeniu, a po całym dniu pracy relaksujemy się przy kubku gorącego, czarnego napoju. Wyjścia na kawę z przyjaciółmi, kawowe eksperymenty, niezastąpione źródło energii – za co jeszcze kochamy kawę?

Jak przygotować kawę doskonałą ?

20 sierpnia 2018

Jak przygotować kawę doskonałą? Poznaj triki baristów!

Każdy Twój poranek wygląda identycznie – wsypujesz dwie łyżeczki kawy do kubka, zalewasz wrzątkiem, dodajesz mleko i wypijasz duszkiem, aby jak najszybciej się obudzić? Jednocześnie uwielbiasz wyjścia do kawiarni, bo kawa smakuje tam naprawdę wybornie? Z pewnością wiele osób chciałoby delektować się równie pyszną kawą w domowym zaciszu. Często jednak brakuje nam wiary we własne umiejętności oraz czasu na to, aby przygotować naprawdę smaczną małą czarną. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie, aby w domu cieszyć się kawą z prawdziwego zdarzenia – poznaj proste triki baristów, znajdź wolną chwilę i przekonaj się, że w prosty sposób możesz stać się kawowym mistrzem!

Czytaj więcej Opublikowane w: Kawa

Palarnia kawy – to tutaj wydobywamy niezwykły smak ziaren

27 lipca 2018

Zastanawiałeś się kiedyś, skąd bierze się kawa, po którą sięgasz codziennie rano? Najczęściej ma ona za sobą długą drogę – z odległej plantacji, przez palarnię, aż do Twojej kuchni. Palarnia kawy to miejsce, w którym wydobywany jest najwspanialszy smak i aromat ziaren – nie bez powodu powstaje ich coraz więce, a często tworzone są przez prawdziwych pasjonatów kawy, którzy o tych niepozornych ziarenkach wiedzą o wiele więcej, niż moglibyśmy przypuszczać.

Czytaj więcej Opublikowane w: Kawa

​Rodzaje kawy – na co zwrócić uwagę?

11 czerwca 2018

Wchodzisz do popularnej kawiarni, sięgasz po kartę i czujesz, że nie wiesz co wybrać? Nic dziwnego – z reguły czekają tam na nas liczne propozycje, których nazwy niewiele nam mówią. Choć każdy doskonale wie, czym jest espresso, cappuccino czy latte (najlepiej z bitą śmietaną i porcją lodów), to inne rodzaje kawy brzmią nieco tajemniczo. Dziś przybywamy z pomocą i wyjaśniamy, czym różnią się poszczególne rodzaje kawy – dzięki tej wiedzy już nigdy nie dokonasz złego wyboru, a może nawet zabłyśniesz wśród przyjaciół lub współpracowników!

Czytaj więcej Opublikowane w: Kawa