Swipe to the left

Blog o Kawie

Arabica i Robusta - czym się różnią gatunki kaw?

12 lipca 2019

Gdy pomyślisz o kawie, to jakie jej cechy przychodzą Ci na myśl? Aromatyczna, esencjonalna, a może subtelna w smaku z czekoladową nutą? Kawa, kawie nierówna – nic dziwnego, gdy na świecie istnieje ponad 100 gatunków rośliny, z której powstaje ten pyszny napój. Czym się zatem kierować podczas wyboru gatunku kawy? Jak je od siebie odróżniać?

Kawa – najlepsza przedtreningówka dla początkujących

7 czerwca 2019

Kawa słynie ze swoich właściwości pobudzających. Kofeina zwiększa ciśnienie krwi, bezpośrednio wpływając na koncentrację i pamięć krótkotrwałą. Po wypiciu kawy szybciej się uczymy, efektywniej pracujemy umysłowo, a wydolność naszego organizmu się zwiększa. Właśnie dzięki tym właściwościom kawa to najlepsza przedtreningówa – a w dodatku całkowicie naturalna i niezwykle pyszna!

Festiwal Kawy Łódź Coffee Marathon – święto wszystkich kawoszy!

2 kwietnia 2019

Festiwal Kawy Coffee Marathon odbywa się w ramach eventu organizowanego w Europie Środkowej. Dla mieszkańców miast, w których odbywa się Festiwal Kawy, to doskonała okazja, by stworzyć własny ranking ulubionych kawiarni. Turystów zaś przyciąga możliwość połączenia zwiedzania miasta z wzięciem udziału w ciekawym evencie. Nie zapominajmy także o osobach, które podczas zwiedzania skupiają się przede wszystkim na poznawaniu nowych smaków.

Jak pije się kawę na świecie? Niektóre zwyczaje mogą zaskakiwać!

19 marca 2019

Kawa to drugi towarem handlowy na świecie, zajmuje miejsce w czołówce najcenniejszych produktów, zaraz po ropie naftowej. Konsumpcja kawy stale rośnie – w samej Polsce zwiększyła się o 80% w ciągu ostatnich 10 lat. Nic więc dziwnego, że – jako towar, który dosłownie "zalał" świat – kawa sprawiła, że wokół niej powstało mnóstwo zwyczajów i rytuałów. W zależności od rejonu świata kawę pija się w zupełnie odmienny sposób. Warto dowiedzieć się, jakie zwyczaje wiążą się z kawą – bo polskie sposoby picia tego czarnego, pobudzającego napoju to tylko kropla w morzu… sposobów picia kawy.

Kawa w stylu Zero Waste – dbaj o środowisko z własnym kubkiem!

25 stycznia 2019

Od pewnego czasu coraz więcej mówi się o Zero Waste – stylu życia, w którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, aby chronić środowisko. Biorąc pod uwagę, że rocznie na świecie zużywane jest nawet kilkaset miliardów plastikowych kubków, zero waste może być dobrym sposobem na ograniczenie ilości śmieci. Jedną z najważniejszych zasad tego stylu życia jest używanie własnego kubka.

Jak wygląda proces palenia kawy?

10 stycznia 2019

Zastanawiałeś się kiedyś, co dzieje się z kawą, zanim trafi do Twojego kubka? Ziarna przebywają naprawdę długą drogę i poddawane są wielu procesom, zanim znajdą się w Twojej kuchni. Jest to szczególnie ciekawe w przypadku palarni kawy, w których każdego dnia wiele osób dba o wydobycie z ziaren doskonałego smaku i aromatu. Zacznijmy jednak od początku…

Kawa na prezent - najlepsze pomysły

1 grudnia 2018

Zbliżają się święta, a wraz z nimi to, co wiele osób lubi najbardziej – oczywiście prezenty! Jeśli szukasz prezentowych inspiracji dla swoich bliskich, którzy uwielbiają smak świeżo palonej kawy, zapraszamy do poznania naszych propozycji na prezenty dla rodziny, przyjaciół i współpracowników. Gwarantujemy, że te prezenty zachwycą każdego, kto każdego dnia sięga po pełną aromatu, świeżo paloną kawę.

Wpływ kawy na zdrowie - co powinieneś wiedzieć?

29 listopada 2018

Każdy Twój dzień zaczyna się od obowiązkowej filiżanki kawy? Z pewnością cenisz ją przede wszystkim za walory smakowe – szczególnie, jeśli jest to kawa świeżo palona. Nie bez znaczenia jest także fakt, że nic nie pobudza nas tak jak kawa – nawet po długiej i bezsennej nocy postawi Cię na nogi. Okazuje się jednak, że kawa ma o wiele większy wpływ na zdrowie i samopoczucie – dowiedz się, jakie korzyści płyną z tego wyjątkowego napoju!

Latte art - bo kawa to sztuka!

20 listopada 2018

Niezwykły smak kawy, jej uwodzicielski aromat… aby cieszyć się świeżo paloną kawą, wykorzystujemy dwa z pięciu zmysłów: smak i węch. Istnieją jednak sposoby na to, aby jeszcze bardziej cieszyć się kawą – wzbogacenie jej o inspirujące wzory sprawi, że kawa będzie cieszyła również nasz wzrok. Latte art – bo o tej wyjątkowej sztuce mowa – to doskonała propozycja dla każdego, kto osiągnął już mistrzostwo w paleniu kawy i szuka kolejnych pomysłów na podawanie jej w bardziej pomysłowy sposób. Skąd wzięło się Latte art i co zrobić, aby własnoręcznie przyrządzona, świeżo palona kawa zachwycała nie tylko smakiem, ale też bajecznymi wzorami?

Zalety kawy świeżo palonej

11 listopada 2018

Świeżo palona kawa to gwarancja doskonałego smaku i aromatu – odkryj nowe walory smakowe dzięki kawom światowym świeżo palonym w naszych palarniach!Kawa kawie nierówna – dowiedz się więcej, zanim spróbujesz.

Ziarna pochodzące z odległych zakątków świata niezmiennie zachwycają – opowieścią o miejscu, w którym dojrzewają, zapachem, smakiem, aromatem.