Swipe to the left

Blog o Kawie

Kawa w stylu Zero Waste – dbaj o środowisko z własnym kubkiem!

25 stycznia 2019

Od pewnego czasu coraz więcej mówi się o Zero Waste – stylu życia, w którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, aby chronić środowisko. Biorąc pod uwagę, że rocznie na świecie zużywane jest nawet kilkaset miliardów plastikowych kubków, zero waste może być dobrym sposobem na ograniczenie ilości śmieci. Jedną z najważniejszych zasad tego stylu życia jest używanie własnego kubka.

Jak wygląda proces palenia kawy?

10 stycznia 2019

Zastanawiałeś się kiedyś, co dzieje się z kawą, zanim trafi do Twojego kubka? Ziarna przebywają naprawdę długą drogę i poddawane są wielu procesom, zanim znajdą się w Twojej kuchni. Jest to szczególnie ciekawe w przypadku palarni kawy, w których każdego dnia wiele osób dba o wydobycie z ziaren doskonałego smaku i aromatu. Zacznijmy jednak od początku…

Kawa na prezent - najlepsze pomysły

1 grudnia 2018

Zbliżają się święta, a wraz z nimi to, co wiele osób lubi najbardziej – oczywiście prezenty! Jeśli szukasz prezentowych inspiracji dla swoich bliskich, którzy uwielbiają smak świeżo palonej kawy, zapraszamy do poznania naszych propozycji na prezenty dla rodziny, przyjaciół i współpracowników. Gwarantujemy, że te prezenty zachwycą każdego, kto każdego dnia sięga po pełną aromatu, świeżo paloną kawę.

Wpływ kawy na zdrowie - co powinieneś wiedzieć?

29 listopada 2018

Każdy Twój dzień zaczyna się od obowiązkowej filiżanki kawy? Z pewnością cenisz ją przede wszystkim za walory smakowe – szczególnie, jeśli jest to kawa świeżo palona. Nie bez znaczenia jest także fakt, że nic nie pobudza nas tak jak kawa – nawet po długiej i bezsennej nocy postawi Cię na nogi. Okazuje się jednak, że kawa ma o wiele większy wpływ na zdrowie i samopoczucie – dowiedz się, jakie korzyści płyną z tego wyjątkowego napoju!

Latte art - bo kawa to sztuka!

20 listopada 2018

Niezwykły smak kawy, jej uwodzicielski aromat… aby cieszyć się świeżo paloną kawą, wykorzystujemy dwa z pięciu zmysłów: smak i węch. Istnieją jednak sposoby na to, aby jeszcze bardziej cieszyć się kawą – wzbogacenie jej o inspirujące wzory sprawi, że kawa będzie cieszyła również nasz wzrok. Latte art – bo o tej wyjątkowej sztuce mowa – to doskonała propozycja dla każdego, kto osiągnął już mistrzostwo w paleniu kawy i szuka kolejnych pomysłów na podawanie jej w bardziej pomysłowy sposób. Skąd wzięło się Latte art i co zrobić, aby własnoręcznie przyrządzona, świeżo palona kawa zachwycała nie tylko smakiem, ale też bajecznymi wzorami?

Zalety kawy świeżo palonej

11 listopada 2018

Świeżo palona kawa to gwarancja doskonałego smaku i aromatu – odkryj nowe walory smakowe dzięki kawom światowym świeżo palonym w naszych palarniach!Kawa kawie nierówna – dowiedz się więcej, zanim spróbujesz.

Ziarna pochodzące z odległych zakątków świata niezmiennie zachwycają – opowieścią o miejscu, w którym dojrzewają, zapachem, smakiem, aromatem.

Jak prawidłowo podawać kawę?

2 listopada 2018

Uwielbiasz, kiedy wszystko wokół Ciebie jest w idealnym porządku – również sposób podawania kawy? Dowiedz się, jak nie popełnić gafy nad filiżanką i zaskoczyć swoich gości ogromną wiedzą na temat kawowego savoir-vivre! Zacznij od prostego pytania…


Czytaj więcej Opublikowane w: Kawa

Jak wybrać domowy ekspres do kawy?

15 października 2018

Jak wybrać domowy ekspres do kawy?

W życiu każdego człowieka, pojawia się moment, kiedy decyduje się na zakup ekspresu do kawy. Hmmm… no może nie w życiu każdego, ale z pewnością w przypadku wielu osób. Szczególnie tych, które kochają kawę i chcą cieszyć się jeszcze lepszym smakiem czarnego napoju. Jeśli w Twojej głowie pojawiła się myśl o tym, aby kupić taki sprzęt, zacznij od zdobycia podstawowej wiedzy – jak wybrać domowy ekspres do kawy?

Nie tylko mleko i cuker... doskonałe dodatki do kawy!

2 października 2018

Nie tylko mleko i cukier... doskonałe dodatki do kawy!

Jedwabiście mleczna kawa? A może słodka? To zależy oczywiście od preferencji, nastroju i towarzystwa, w którym się znaleźliśmy. Jednak niezależnie od okoliczności, warto czasem dać się przekonać do eksperymentów i spróbować czegoś nieoczekiwanego... Czy znajdziemy w ten sposób nową, idealną kompozycję smaków? Być może... Pewne jest jednak, że lista doskonałych dodatków do kawy jest znacznie dłuższa niż mleko i cukier.

Za co kochamy kawę?

19 września 2018

Za co kochamy kawę?

Kawa to dla wielu z nas nieodłączny element codzienności – sięgamy po nią zaraz po przebudzeniu, a po całym dniu pracy relaksujemy się przy kubku gorącego, czarnego napoju. Wyjścia na kawę z przyjaciółmi, kawowe eksperymenty, niezastąpione źródło energii – za co jeszcze kochamy kawę?